Kouzelná dětská snídaně

Tajemstvím každého úspěšného dne je snídaně. O důležitosti snídaně mluvili již naše babičky a dědečkové. Svým dětem i vnoučatům radili: „Pořádně se nasnídej, ať máš dost síly na celý den. Snídaně je základ.“ Ač se tyto věty zdají staré, je v nich mnoho pravdy. A za pravdu jim dávají i nejrůznější studie.

Snídaně je prvním hlavním jídlem dne, která dodává potřebnou energii, živiny a současně si s ní zpříjemňujeme den již od jeho samého začátku. Kromě toho se dosti významně podílí na našem soustředění, dobré výkonnosti i prevenci obezity.

Tak jak je důležitá snídaně pro dospělé, o to důležitější je pro děti. Vždyť výživa v dětství a dospívání významně ovlivňuje naše budoucí zdraví. Proto bychom se měli dětem ráno zvláště věnovat, tím že jim připravíme snídani i svačinku. Mezi vhodné potraviny patří celozrnné pečivo, müsli , jogurty, mléka, tvrdé a přírodní sýry, ovoce, zelenina, tvarohové pomazánky, máslo, med, ovocné pomazánky… z toho všeho může dítě načerpat dostatek energie pro svůj denní start.

Jak si ulehčit přípravu snídaně pro děti? Řešení nabízí Dětské müsli , které je na trhu naprostou novinkou. Dětské müsli www.zdravyzivot.com je celozrnný výrobek vyrobený z neobroušených ovesných vloček a lupínků a ochucený o ovocné a mléčné kousky.

U Dětského müsli byl kladen důraz na suroviny přírodního původu, neobsahuje konzervanty, umělá barviva ani tolik nebezpečné trans mastné kyseliny. Dětské müsli se orientuje také na potřebnou porci dítě. V jedné krabičce naleznete 5 sáčků = porcí po 35g, což usnadňuje přehled o zkonzumovaném množství. Výrobek je navíc obohacen o dva velmi důležité minerály vápník a železo. Vápník tělo potřebuje pro výstavbu pevné kostry i k ovlivnění svalové kontrakce a železo je velmi potřebné při přenosu kyslíku a dalších nezbytně důležitých procesů.

Dítě energii získává z výrobku hlavně z celého ovesného zrna, kde je obsažena vláknina, škroby i klíček s kvalitními tuky a spolu s vitamíny a minerálními látkami tvoří chutnou a hodnotnou snídani. Ovesné zrno je také vynikajícím zdrojem rozpustné vlákniny. Její významnou složkou jsou beta glukany, které mají pozitivní vliv na trávení a zajišťují správnou funkci střev. Rozpustná vláknina příznivě snižuje krevní tuky a cholesterol, čímž může přispět ke zmírnění kardiovaskulárních chorob. Rozpustná vláknina může také příznivě regulovat hladinu krevního cukru.