Znáte nejúčinnější formy hubnutí?

Společné hubnutí v kurzech je velice posilující, účinné a má jednoznačně nejtrvalejší efekt. Co však s tím , když pobočky dámského redukčního klubu Diana nemáte na dosah? Rozhodně neskládejte ruce v klín. Pokud zjistíte, že sama hubnout systematicky a trpělivě nevydržíte, zvolte některou z následujících forem:

1) Korespondenční kurz
2) Internetový kurz
3) Víkendový kurz
4) Pobytový kurz
5) Individuální terapie
6) Individuální hypnoterapie

Korespondenční kurz spočívá v tom, že jste v dlouhodobém písemném kontaktu se svou osobní lektorkou. Jsou vám zaslány všechny instrukce, potřebné tabulky a příručky, vedete si písemné jídelní záznamy, které vždy po 7-14 dnech posíláte k podrobnému rozboru a dalšímu zpracování. Podle rad lektorky svůj jídelní režim tak postupně přetváříte na zdravý a příjemný redukční systém. K zeštíhlovacímu cvičení vám pomohou speciální kazety, pro posilu slabé vůle můžete použít relaxační kazety se sugescemi. Písemný kontakt můžete udržovat tak dlouho, dokud je pro vás přínosný a posilující.

Internetový kurz je podobný předchozímu korespondenčnímu, jen písemný kontakt probíhá bez časových prodlev. Lektorka si vaše jídelní záznamy i své rozbory uchovává u vaší karty a proto má lepší přehled. U internetového kurzu si předem předplatíte 10-12 lekcí, kterými vás lektorka povede i se svými přátelskými radami.

Víkendový kurz hubnutí samozřejmě všechna přebytečná kila neodstraní. Je to však dobrý start, neboť se zde vše o správném a zdravém postupu dozvíte a prokonzultujete s odbornou lektorkou svůj jídelníček. Ověříte si přímo, že redukční dieta může být chutná i sytá. Naučíte se, jak si zacvičit, přestože nemáte vůbec žádnou fyzickou kondici. Obvyklou základní náplní víkendových kurzů je kromě redukčního cvičení a poradny i saunování či plavání a masáže. Tím získává tato forma též funkci regenerační.

Pobytové relaxačně redukční kurzy
jsou spojením příjemného s užitečným.
Sedmi- čtrnáctidenní pobyty v tuzemsku i zahraničí jsou již velmi oblíbenou formou trávení části dovolené péčí o svou fyzickou i duševní svěžest. Obsahují poradenství o zdravém snižování váhy, cvičení, masáže, koupání, společné rekreační sportování a podle dalších možností i péči o celkový vzhled. Samozřejmostí by měla být mírná zdravá redukční dieta. Tato dovolená nevyřeší všechna kila, ale navodí první úspěchy a chuť dál v hubnutí pokračovat po návratu domů.

Indivuduální terapie je realizována pravidelnými konzultacemi s odborníkem – dietologem,
obezitologem, psychologem, endokrinologem či nutriologem, kteří s vámi rozebírají váš jídelní systém a přetvářejí ho spolu s vámi na redukční. Zpočátku je výhodná frekvence návštěv jednou týdně, později jednou za čtrnáct dní. Při delších časových intervalech přestává být kontakt motivující. Je tedy vhodný spíše pro ty , kteří mají sociální fobii a ve skupině lidí se necítí uvolněně či mají takové zdravotní potíže, které musí být léčeny a kontrolovány, na které je při hubnutí tedy nutno dávat pozor.

Individuální hypnoterapie je spíše podpůrnou metodou, při uskutečňování zdravého redukčního režimu. Hypnóza může pomoci odstranit např. nutkavé chutě, přejídání či pocity vlčího hladu. Měl by ji provádět pouze psycholog, u léčitelů není jistota, zda vědí, kdy je hypnóza vhodná a kdy nikoli. Např. při epilepsii či schizofrenii je přímo nedoporučována, mohla by nastartovat projevy daných nemocí. Jinak je ale hypnóza přes všechny mýty a předsudky čím dál častěji používanou metodou. Její obdobou, která vyžaduje osobní zácvik či vedení podle kazety jsou různé typy relaxačních metod s vkládanými posilujícími sugescemi či autosugescemi. Tyto postupy má dotyčná osoba po osvojení k dispozici kdykoli.