KILA NAVÍC V MILOVÁNÍ NEVADÍ

Obvyklým steskem většiny žen, které mají již za sebou alespoň jednu graviditu či se přehouply přes roky mládí do zralého věku, je postava obtížená několika kily navíc. Rozhlédneme-li se kolem sebe, zdá se nám, že všechny ženy v širém okolí jsou na tom se štíhlostí lépe než my. Buď si připadáme „kredenciózně“ nebo jako „hrošice“, v nejlepším případě jako „kedlubna gigant“. Každá z nás s neochvějnou jistotou ví, že má buď naprosto hrozná stehna, příliš velké pozadí či popředí, odpudivé „mišelinky“ kolem pasu nebo alespoň obličej jako „lívanec“.

Vnímání vlastního těla je z psychologického hlediska nesmírně důležité. Ovlivňuje totiž mnoho sfér života, jeho kvalitu prožívání, psychický komfort. Může způsobovat těžké komplexy méněcennosti, se kterými se dotyčná osoba sama, bez odborné psychoterapeutické pomoci, jen těžce vyrovná. Každá z nás na „komplex z tloušťky“ reaguje jinak. Některá jen uvolní novým faldíkům místo volnějším oděvem, jiná dělá marné pokusy o jejich odstranění přes různé „zaručené diety, další se vyhýbá kontaktu s muži. Všechny však máme společný pocit, že k milování rozhodně v této podobě naše tělo stvořené není, že bychom se za kila navíc měly před muži stydět. Občas se totiž opravdu najdou vyděrači, kteří nás svými neomalenými poznámkami mučí. Jsou to obvykle muži, kteří potřebují v ženě vytvářet a zvětšovat komplexy méněcennosti, aby tím zamaskovali ty své. Často tak skrývají své problémy s erekcí a potencí vůbec.

Jaký pohled na baculaté ženské tělo má normální vyrovnaný chlap? Podívejme se na sebe konečně přes mužské brýle:

1) Muže v zásadě vzrušuje tělesná odlišnost. Vše , co je jiné, oblé místo hranaté, je přitažlivé. Výzkumy potvrzují, že ženy s nadváhou mají daleko bohatší sexuální život než filmové hvězdy. Zdá se , že po oblinkách muži toužili a touží po staletí. Měly bychom, my baculky, přijmout tuto zprávu s ulehčením.

2) Ve vnímání ženského těla nemají mužské oči tak kritický postoj, jako ho ke svému tělu máme my samy. Muži nepotřebují pro vzrušení pořád stejný, jediný ideál krásy. Vždyť až nepříjemně často jejich tolerance k různým provedením ženského těla způsobuje, že jako motýlci přeletují z květu na květ. Na rozdíl od nás jim nový faldík může připadat záležitost k prozkoumání. Podstatou vzrušivosti mužů je nestejnost žen, pestrost našich tvarů. I s ideální postavou se filmové hvězdy stávají pro své partnery po určité době nudným objektem.

3) Muži vnímají ženské tělo celkově, komplexně. Často se stává, že se třeseme hrůzou, co bude, až náš nový přítel uvidí třeba naše stehna, o kterých jsme skálopevně přesvědčeny, že jsou odpudivě tučná. Z té hrůzy nedopustíme, aby se při milování svítilo, zdá se nám, že by to byl konec. Muži ale o našich komplexech nevědí a vnímají ženskou postavu jako celek. Nekoncentrují se na to, jak dokonale vypracovaných je deset centimetrů. Vnímají oblost, ženskost, jemnost. Nepoměřují bicepsy, nepitvají propracovanost našich mezižeberních svalů. Vnímají celek, ve kterém se vždy ztratí nebo alespoň dost rozpustí slabiny naší postavy. Vzpomeňme si přece, kdy si muži na nás všimnou detailů, jako je např. změna barvy vlasů.

4) I mezi muži jsou rozdíly v tom, jaká ženská postava jim připadá ta nejúžasnější. „Horňáci“ či „dolňáci“, pánové dost často rádi , když je toho někde víc. My máme komplexy z obrovských ňader, pánové jsou celí blažení, když je k nim pustíme . Jsme zoufalé ze svých hýždí, oni nám je slastně poplácávají. Co s tím? Buďto začneme muže převychovávat a budeme jim vysvětlovat, že by se nad námi měly ošklíbat, nebo přijmeme zprávu, že náš pohled na naše vnady je neodpovídající a že bychom se tím tudíž neměly tak trápit.

5) Skvělý sex je vždy podmíněn pohodou obou partnerů. Pokud , svou postavu považujeme za hroznou, těžko nám milování bude přinášet krásné zážitky. I kdyby náš partner při sexu dělal veletoče, nebude to nic platné. Budeme „výrobnou negativních pocitů“ samy sobě. Ani nejdokonalejší milenec nic nezmůže, protože problém je v nás. Je tedy potřeba sama sebe přesvědčovat, že čím více se uvolníme a budeme si sex vychutnávat bez ohledu na faldíky, tím více slastných pocitů si užijeme. Vždyť muži nás opravdu chtějí boubelaté.

Někdy však působí v našich pocitech kila navíc pro spokojené prožívání chvilek milování opravdu nepřekonatelnou bariéru. U některých už je to 5 kg navíc, u jiných až 50 kg. Neúnosnou laťku prožívání své postavy máme každá jinde. Pakliže se jí však ručička na váze dotkne, nezbývá než se pustit do hubnutí a kila zkrátka odstranit.

Tento článek byl otištěn v časopise Paní domu Extra

O ohýbání stromku, dokud je ještě mladý      (přečteno: 4 655x)
Jak se zbavit závislosti na čokoládě?      (přečteno: 5 212x)
Vánoce – postrach nebo posila diety?      (přečteno: 4 803x)